A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Галицький центр первинної медико-санітарної допомоги" Галицької міської ради Івано-Франківської області

Вітряна віспа – що потрібно знати!

Дата: 30.11.2023 09:36
Кількість переглядів: 13

Вітряна віспа – що потрібно знати!
Вітряна віспа – це інфекційне захворювання вірусної природи. Зараження відбувається тільки від хворого на вітряну віспу або оперізуючий герпес. Передача через третіх осіб чи предмети побуту не можлива. У інфікованих осіб прояви захворювання з’являються починаючи з 10 і до 21 дня від моменту контакту.
Як розпізнати: в хворого підвищується температура, як правило від 37,5 до 38,5. Одночасно з температурою або і раніше з’являється висип у вигляді червоних плям, які на очах перетворюються на вузлики а далі на міхурці від 0,2 до 0,5 см в діаметрі оточені червоним віночком запаленої шкіри.
Вміст міхурців спершу прозорий, далі швидко мутніє. Дуже свербить. Міхурці протягом двох днів опадають і перетворюються на кірочки. Висипання йдуть хвилями та поєднуються із підвищенням температури. Врешті, шкіра нагадує зоряне небо через дуже різноманітні елементи висипки.
    Як лікувати: зателефонувати своєму сімейному лікарю, який порекомендує забезпечити хворому постільний режим та спокій. Важливим є дотримання особистої гігієни: мити руки, стригти нігті, чистити зуби, полоскати рот після кожної їжі. Якщо є потреба у гігієнічній ванні чи душі – треба митися. Брудна шкіра та нігті сприяють інфікуванню елементів висипки та утворенню рубців.  Вимога чистоти стосується також одягу, білизни та приміщення. 
Медикаментозне лікування призначає тільки лікар.  
    Доки залишатися вдома: хворий заразний за 2 дні до появи висипки (якщо чхає та кашляє) та 5 днів від появи перших елементів. Відвідувати колектив можна через 5 днів від появи останнього свіжого елемента, або через 10 днів від появи перших елементів. Не треба поспішати, якщо це можливо, відпочиньте хоча б 2 тижні, адже після перенесеної вітряної віспи ваш організм дуже чутливий до інших інфекцій. Тож будьте обережні та дайте організму можливість відновитися.
     З турботою про Вас,  сімейні лікарі Центру!


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень